Cactaceae

kaktüslerde aşılama

Kaktüs aşılama

Burada Bitkileri aşılama konularından kaktüslerin nasıl aşılanacağı, incelikleri ve püf noktaları anlatılıyor. Zor bir yönü yoktur.

Kategori: Botanik, Kaktüs-Succulent

Etiketler: |

Pereskiopsis spathulata

Pereskiopsis spathulata

Çoğaltılması zor olan kaktüs türlerinin kısa sürede çok sayıda üretilmesinde annelik yapması, onları çok kısa sürede büyütmesi büyük önem taşıyor.

Kategori: Kaktüs-Succulent

Etiketler:

Kaktüs alınca yapılması gereken

Kaktüs alınca..

Çok kişi çiçekçilerden aldığı kaktüslerin çürüdüğünden şikâyetçi. Bu tür şikâyetler aşırı yoğun. Kaktüs çürümesi sebeplerine baktığımda meraklıların hatalılık oranı fazla değil.

Kategori: Kaktüs-Succulent, Püf Noktaları

Etiketler: |

Kaynanadili, Opuntia

Kaynanadili kaktüsü

Kaktüsgiller familyasındaki türlerin en tehlikelileri Opuntia cinsinden kaynanadili benzeri kaktüslerdir. İnce küçük dikenlileri tehlikeli. Bazılarında tehlikesiz kalın dikenler ve tehlikeli ince küçük dikenler bir arada bulunur.

Kategori: Bahçe / Balkon Süs Bitkileri, Kaktüs-Succulent, Meyve-Yemiş

Etiketler:

Schlumbergera (yılbaşı kaktüsü) ve Hatiora (paskalya kaktüsü)

Yılbaşı kaktüsü

Yılbaşı çiçeği (kaktüsü) genel olarak kış başı zamanında çiçeklenmeye başlar. Paskalya kaktüsü ise ilkbaharda çiçek açar.

Kategori: Kaktüs-Succulent

Etiketler: | | |

Tam ısı yalıtımlı el yapımı saksı ve suni dekoratif kayalar

Isı yalıtımlı hafif saksılar

Bu iş hem çok zevkli bir el işidir hem de aşırı güneş isteyen bitkiler için piyasada hiç bulamayacağınız özellikte sağlıklı saksıları kendi ellerinizle büyük bir kolaylıkla oluşturursunuz. Volkanik kayalara benzerliği ile görselliği harikadır. Üstelik maliyeti son derece ucuza geliyor.

Kategori: Püf Noktaları

Etiketler: |