Gripten korunmanın en kolay yolu balıkyağı içmek

Saça, cilde, tırnaklara ve kemiklere faydası yüksek olan balıkyağı grip ve nezle gibi enfeksiyonlara da bağışıklık kazandırıyor. Bağışıklık sisteminiz büyük güç verir.

Sık sık grip oluyorsanız ve çabuk iyileşemiyorsanız

Günde iki çay kaşığı saf balık yağı içmeye devam etmekle grip sorunundan kurtulursunuz. Daha pek çok faydasını görürsünüz. Fakat eczanelerde satılan her balıkyağı aynı etkiye sahip değildir. Benim tavsiye ettiğim yüzde yüz saf balık yağıdır. Saf, katıksız olan ve tiksindirici aroması hissedilmesin diye kiraz aroması katılmış olan balık yağı en etkilisidir. Hem bundan içince en küçük bir balık kokusu veya tadı hissetmiyorsunuz. Rahatlıkla alabilirsiniz. Deriye, saçlara, tırnaklara, kemiklere büyük yararı var. Mayasıl gibi cilt sorunlarına faydası çok. Dokuların yenilenmesini, en sağlıklı hale gelmesini sağlıyor. İltihaplı yaraları çabucak iyileştirir. Böylesi bir nimetten hiç kimse mahrum kalmamalı.

Grip ve nezle vakalarında kuru soğanın da hayret verici etkisi vardır. Grip oldunuz veya olacağınızın ilk belirtilerini gördünüz. Gece yatmadan önce bir baş kuru soğan yeyin. Belki sizi balık yağı gibi gripten tamamıyla kurtaramayabilir ama kötü etkilerini büyük ölçüde azaltır. Tavsiye ederim. Ben denedim, birçok kişi denemiştir. Faydası tecrübelerle sabittir. Grip olunca yatağa düşmezsiniz. Ayakta birkaç günde atlatırsınız.

Balıkyağı nasıl kullanılmalı?

Bu doğal bir gıdadır ama çok kuvvetlidir. Onun için, ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmak zorundasınız. İlaç kullanmıyorsanız: Eğer bünyeniz çok zayıf düşmüşse balıkyağına ilk başladığınız birkaç gün sabah bir tatlı kaşığı, akşam bir tatlı kaşığı balık yağını portakal veya C vitaminince zengin gıdalarla birlikte almalısınız. İlk birkaç günden sonra birer tatlı kaşığı olarak değil, birer çay kaşığı olarak yine C vitamini zengini doğal besinler eşliğinde devam etmelisiniz. Hayat boyu bırakmamanız iyi olur.

Balıkyağı şişmanlatır mı?

Hayır, tam tersine vücutta depolanmış yağların çözülmesinde yardımı olur.

Yazar: Erdal Yüksel

Kategori: Yaşam

Etiketler:


'Gripten korunmanın en kolay yolu balıkyağı içmek' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Mehmet dedi ki:

    Haklısınız ben de gripten korunmanın yollarını araştırıyorum.

  2. Fatih Akça dedi ki:

    Ben de tavsiye ederim. Gripten gerçekten koruyor. Bir yıldır kullanıyorum grip olmadım.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)