Kaktüs-Succulent

Graptopetalum paraguayense

Graptopetalum paraguayense

Krasula bitkilerinin en güzellerinden biri. Graptopetalum paraguayense türünün yaprakları mavimsi açık gri renktedir. Soğuk mevsimlerde pembeleşirler, morarırlar. Soğuğa göre renk tonu değişir. Etli yapraklar bakla taneleri gibi kalındır.

Kategori: Bahçe / Balkon Süs Bitkileri, Kaktüs-Succulent, Salon Ofis Dekor

Etiketler: |

Krasula tarzı fotosentez

Krasula tarzı metabolizma

Bu özelliğe sahip bitkiler gece oksijen salar. Fakat birçokları sıcak ve havasız odalarda bunu başaramıyor ve ölüm sürecine giriyorlar. Gündüz güneş ya da kuvetli aydınlık ve yeterli ısı, gece ise esinti ya da en azından biraz serinlik gerekiyor.

Kategori: Botanik, Kaktüs-Succulent

Etiketler: |

kaktüslerde aşılama

Kaktüs aşılama

Burada Bitkileri aşılama konularından kaktüslerin nasıl aşılanacağı, incelikleri ve püf noktaları anlatılıyor. Zor bir yönü yoktur.

Kategori: Botanik, Kaktüs-Succulent

Etiketler: |

Pereskiopsis spathulata

Pereskiopsis spathulata

Çoğaltılması zor olan kaktüs türlerinin kısa sürede çok sayıda üretilmesinde annelik yapması, onları çok kısa sürede büyütmesi büyük önem taşıyor.

Kategori: Kaktüs-Succulent

Etiketler:

Kaktüs alınca yapılması gereken

Kaktüs alınca..

Çok kişi çiçekçilerden aldığı kaktüslerin çürüdüğünden şikâyetçi. Bu tür şikâyetler aşırı yoğun. Kaktüs çürümesi sebeplerine baktığımda meraklıların hatalılık oranı fazla değil.

Kategori: Kaktüs-Succulent, Püf Noktaları

Etiketler: |

Kaynanadili, Opuntia

Kaynanadili kaktüsü

Kaktüsgiller familyasındaki türlerin en tehlikelileri Opuntia cinsinden kaynanadili benzeri kaktüslerdir. İnce küçük dikenlileri tehlikeli. Bazılarında tehlikesiz kalın dikenler ve tehlikeli ince küçük dikenler bir arada bulunur.

Kategori: Bahçe / Balkon Süs Bitkileri, Kaktüs-Succulent, Meyve-Yemiş

Etiketler: