Adını bilmediğiniz bitkileri sorun

Bu sayfa hem adını bilmediğiniz bitkileri sormak hem eleştiri, görüş ve önerilerinizi yazmanız içindir.

1) Yetiştirdiğiniz veya size hediye gelen ama adını bilmediğiniz bitkileri sorabilirsiniz. Ya çok iyi tarif etmeniz ya da en iyisi fotoğraf göndermeniz gerekir. Ev / ofis süs bitkilerinden herhalde bilmediğim yoktur. Ama bahçe bitkilerinden özellikle ağaç ve çalı türlerinden henüz bilmediklerim çok onlarda iddiacı değilim. Fotoğraf göndermek için en aşağıda ‘iletişim’ linkine tıklayın. E-mail adresimi oradan alabilirsiniz. Fotoğrafı email ile göndereceksiniz. Veya bazı resim yükleme siteleri var. Resimleri oraya yükleyerek linkini alabilir ve bu sayfada aşağıya sorunuzun içine fotoğrafın linkini koyabilirsiniz.

2) Hakkında bilgi edinmek istediğiniz ama bu siteden benim ele almadığım bitkileri sorabilirsiniz. O tür hakkında en kısa zamanda yeni bir sayfa hazırlayıp siteye eklerim.

3) Sitede verdiğim bilgilerin eğer eksik, hatalı, yanlış olduğunu düşünüyorsanız bana bildirin. Ben gerçi eski yazıları arada sırada yeniliyorum. Ama yenilemelerin sonu yok. Tekrar tekrar düzeltmeler geliştirmeler yapabilirim ve zaten ara sıra yapıyorum.

4) Eleştirmekten çekinmeyin. Bazı eski yazılarımda gereksiz laf kalabalıkları görüyorum onları düzeltiyorum. Daha düzeltilmesi gereken sayfalar var.

Yazar: Erdal Yüksel

Kategori: Püf Noktaları

Etiketler: | |


'Adını bilmediğiniz bitkileri sorun' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Yasemin, İstanbul dedi ki:

  Merhaba https://i.hizliresim.com/LbayE1.jpg bu türün ismini söyleyebilir misiniz acaba? Nasıl bakacağımı pek bilmiyorum biraz yardımcı olabilir misiniz çünkü bitkiye bakmayı gerçekten çok istiyorum.
  ***
  Lütfen şu sayfadaki bilgileri okuyun: https://azbitki.com/crassula-muscosa-yosun-krasula

 2. Rumeysa, İstanbul dedi ki:

  https://i.hizliresim.com/Z9D3EV.jpg Merhabalar bu çiçek bana hediye geldi çeşidini bilmiyorum o yüzden soğuk olduğu için dışarı koyamıyorum sadece su veriyorum düzenli olarak ama soluyor gibi sürekli ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..
  ***
  Sulayıp durduğunuz için toprak seviyesinden itibaren alt kısmı olduğu gibi çürümüştür sanıyorum. Hakkında bilgi ve bakımı için sayfasını okuyun: https://azbitki.com/kalanchoe-blossfeldiana

 3. Zeynep, Kocaeli dedi ki:

  https://app.letgo.com/k8Mk/NYlunrPW1J
  ***
  Zeynep Hanım bu bir şeflera.

 4. Nilgün, Sakarya dedi ki:

  https://resmim.net/f/TwoHjN.jpeg Merhabalar bu bitkinin adını öğrenebilir miyim?
  ***
  Sayfasına bakın: https://azbitki.com/aglaonema-modestum

 5. Zeren, Samsun dedi ki:

  https://goo.gl/images/iupkdc Bu çiçeğin ismini öğrenebilir miyim?
  ***
  Helleborus odorus..

 6. Beyza, Adana dedi ki:

  https://hizliresim.com/6JnogW merhabalar bitkinin adını öğrenebilir miyim?
  ***
  Krasula familyasından buna benzer birbiriyle alakasız birçok tür var. En çok Graptopetalum paraguayense türüne benziyor.

 7. Raşit U. -Karaman dedi ki:

  https://hizliresim.com/1JNnjD Bu çiçeğin ismini ve türünü bilmediğimiz için araştırma yapamıyoruz. Güneşte kızardığı söyleniyor.
  ***
  Büyük bir ihtimalle Aeonium decorum türüdür.

 8. Saruhan, İstanbul dedi ki:

  https://i.hizliresim.com/5Dgqmz.jpg Yardımınız için çok teşekkürler.
  ***
  Kohleria sanıyorum. Bakın: https://azbitki.com/kohleria-eriantha

 9. Gamze, Ankara dedi ki:

  Çiçeği bulduğumda bu şekildeydi. Hemen su verdim. Daha sonra biraz canlanmaya başladı. Tamamen ölmüş yapraklarını kestim ama sararmış yapraklarını kesmedim.Çiçeğin cinsi hakkında bilgi verir misiniz? Bir de nasıl bakacağım hakkında https://i.hizliresim.com/76qjyr.jpg
  ***
  Bu bir çuha çiçeği. Dışarıda ya da soğuk oda varsa orada tutmalısınız. Sıcak ve havasız odalarda ölür. Susuz bırakmayın. Birkaç günde tamamen kendine gelir.

 10. Duygu, Balıkesir dedi ki:

  Çiçeğin ismi nesir?
  ***
  Duygu Hanım resim linki ekleyememişsiniz. İsterseniz tarif etmeye çalışın.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)