Ekipman

Çapa koleksiyonu

Bir bahçe çapası

Bir merak başka meraklara, bir hobi başka hobilere insanı sürükleyebiliyor. Bir bahçe meraklısının çeşit çeşit çapaları var. Benim çapa koleksiyorum diye sitesinde anlatmış.

Kategori: Ekipman, Toprak - Gübre

Etiketler:

Saksıda minyatür bahçe yapmak

Minyatür bahçeli ev

Geniş kaplarda toprak, küçük bitkiler, taş parçaları ve birkaç küçük biblo ile minyatür bahçe yapmak sadece biraz hayal gücü gerektirir. Ayrıca bahçe dekorasyonları ile ilgili fotoğraflardan esinlenebilirsiniz.

Kategori: Ekipman, Ekosistem

Etiketler:

Seracılıkta jeotermal ısıtma avantajı

Jeotermal enerjili seracılıkta topraksız üretim

Şimdi Denizli’de jeotermal ısıtmalı seraların arttırılması için 60 milyon liralık yatırım yapılmış. Jeotermal ısı ile seracılık sadece Denizli’de değil, Türkiye’nin birkaç yerinde daha yapılıyor.

Kategori: Ekipman, Ekosistem, Meyve-Yemiş, Sebze - Bostan, Üretim / Çoğaltma

Etiketler:

Ferah, aydınlık kış bahçesi

Kış bahçesi

Bunlar düşündüğümüz gibi bir bahçe ya da sera filan değil. Camekanlı yapılmış manzara gören odalara kış bahçesi diyorlar.

Kategori: Ekipman, Ekosistem, Püf Noktaları

Etiketler:

Hobi bahçesi; mini sera veya limonluk

Polikarbondan yapılmış sera

Söz konusu mini sera veya limonluklara için hobi sera da deniyor. Eski klasik limonluklardan farkı bunların şimdi çiçek ve bahçe meraklıları için portatif olacak şekilde üretimlerinin yapılıp satışa sunulmasıdır.

Kategori: Ekipman, Ekosistem, Püf Noktaları

Etiketler:

Paludarium ve Riparium

Riparyum

Akvaryum benzeri yapılarda bitki ve hayvanlara birlikte yer vermek için oluşturulan paludaryum ve riparyum arasındaki farklar ve haklarında kısa bilgiler (sadece bunların hobi amacıyla kullanımları sınırı içinde)..

Kategori: Ekipman, Ekosistem, Püf Noktaları, Salon Ofis Dekor

Etiketler: |