Video bilgisayarda çalışmıyor

Uzun yıllar süren gecikmeden sonra nihayet ben de bir akıllı telefon aldım. Bahçede çektiğim bir video filmini bilgisayara aktardım. Ama video bilgisayarda çalışmadı. İnternetten yaptığım araştırmalarda bir çözüm bulamadım.

Akıllı cep telefonundan bilgisayara video aktarımında problem ve çözümü. Vido bilgisayarda çalışmıyor kunusu

Sonra basit bir şey düşündüm ve işe yaradı. Videoyu aktarmadan, telefon-bilgisayar arası bağlantı kablosu takılı iken bilgisayarda telefonun klasörlerine girdim. Videoyu buldum. Üzerine tıkladım. Çalıştı. Sonra onu bilgisayarıma kopyaladım. Yine çalıştı.

Demek ki problem kablo bağlantısı ile otomatik aktarma yapmak yüzünden oluyormuş. Fotoğrafların o şekilde aktarılmasında sorun olmuyor ama videolar çalışmıyor. Siz de cep telefonunuzla çektiğiniz videoları bilgisayara aktardığınızda aynı problem oluyorsa işte çözüm yolu:

Önce cep telefonu-bilgisayar arası bağlantı kablonuz takılı olmalıdır. Bilgisayarınızın “başlat” menüsündeki “bilgisayar” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada cep telefonununuz klasörünü göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve içindeki klasörlerden videoyu bulun. Videonun üzerine sağ tıklayın. Sonra “kopyala”ya tıkayın.. Sonra da bilgisayarınızdaki bir klasöre gidip yine sağ tıklayın ve “yapıştır”ı tıklayın. Video artık bilgisayarınızda ve sapasağlam kullanılabilir durumda. Yani video bilgisayarda çalışacaktır. Artık bilgisayardan telefonun aktarma kablosunu çıkarabilirsiniz.

Aslında bilgisayarım çok eski. Belki yeni bilgisayarlarda öyle problem olmuyordur. Teknoloji ilerlerken bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazları uzun vadeli kullanamayacağız. Değişiklikler her yıl hızla oluyor ama sahip olduğumuz cihazların artık işe yaramayacağı kadar ciddi değişiklikler 6 yılda bir gibi olmakta. Bu yüzden eskisi gibi cihazlarımızı temiz kullanıp 10-15 yıl gibi fayda sağlamamız ileride artık mümkün olmayacak. Veya cihazlarımızın bazı fonksiyonları ya işe yaramayacak ya da yeni teknolojik gelişimlerle uyumlu olmayacak. Belki de bu hızla birkaç yıl sonradan itibaren artık her üç yılda bir tüm cihazlarımızı değiştirmek zorunda kalacağız.

Yazar: Erdal Yüksel

Kategori: Yaşam

Etiketler:


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.

Lütfen sorunuzu konu ile ilgili sayfaya yazmaya gayret edin.

Sorunuzu/Yorumunuzu yazın:

Sorunuz cevabımla birlikte 1 veya birkaç saat içinde burada görünür olacaktır. Lütfen ara sıra kontrol edin.