Anthurium mini Purple hediyelik çiçek

Çiçek güzelliği için türetilen hibrit antoryumlardandır. Bu mor çiçekli küçük yapılı Anthurium mini Purple isimli antoryum, çiçekleri açısından ağırlıklı olarak Anthurium amnicola türünün özelliklerini taşır. Yaprakları itibarıyla ayrıca Anthurium andraeanum’un özelliklerine de sahiptir.

Anthurium mini Purple saksı çiçeği

Anthurium mini Purple

Çiçeklerinin rengi pembe ile mürdüm eriği moru arasında çok güzel bir renk tonundadır. Spadiks kısmının rengi biraz daha koyudur. Küçük yapılıdır. Kompakt yapısıyla, cazip çiçek rengiyle oldukça güzel ve şirindir. Sonuçta albenisi çok yüksek bir hediyelik saksı çiçeği oluyor. Bu amaçla satışları artmaktadır. Çiçekçi dükkanlarında sırf çiçeklerini mini demetler halinde sattıklarını da görmüşümdür.

Mini mor antoryum klasik ev antoryumu gibi yetiştirilmelidir. Güneş eksikliğinde çiçek açmaz ve yapraklarının kompakt gelişimi bozulur. Yani yaprak sapları biraz daha uzunca olup çiçeksiz halde hayatına devam eder. Her toprakta yaşamayacağı bilinmelidir. Bu konuda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Ayrıca ortalıkta dolaşan güneşten koruyun, hava akımlarından koruyun gibi basmakalıp tavsiyelere itibar ederseniz evinizin şartları uygun olsa bile hiçbir güzelliği kalmayacaktır.

Anthurium mini Purple saksı çiçeğini yetiştirme, bakım, üretim konularında ⇒ Anthurium andraeanum sayfasında verdiğim bilgileri esas alın. Başka yollar denemeyin. Bu çeşit antoryum için daha fazla hava nemi ister deseler de ev içi hava nemliliği genellikle yeterli oluyor. Yapraklarına su fısfıslamanız zarar verir. Onun yerine sık sık duş altında yıkayın. Sonra ıslak bekletmeyin. Sanki kirliymiş gibi bir bezle güzelce silin, kurulayın. Böylece (ıslak bezle silmek sayesinde) yaprak biti dadanmaları başlamış olsa bile gidermiş olursunuz.

Yazar: Erdal Yüksel

Kategori: Salon, iç mekan dekor

Etiketler: |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.

Lütfen sorunuzu konu ile ilgili sayfaya yazmaya gayret edin.

Sorunuzu/Yorumunuzu yazın:

Sorunuz cevabımla birlikte 1 veya birkaç saat içinde burada görünür olacaktır. Lütfen ara sıra kontrol edin.