Gripten korunmanın en kolay yolu balık yağı içmek

Saça, cilde, tırnaklara ve kemiklere faydası yüksek olan balık yağı grip ve nezle gibi enfeksiyonlara da bağışıklık kazandırıyor. Bağışıklık sisteminize büyük güç verir. Yaraları çabuk iyileştirir. Dokuların kıs sürede yenilenmesini sağlar. Dolayısıyla egzama sorunlarına da çözüm olabiliyor. Dokuları yenilemesi, düzenlemesi açısından sedef hastalığı sahiplerinin de balık yağını değerlendirmeyi düşünmesi gerekir.

Balık yağının faydaları, gribe etkisi

Sık sık grip oluyorsanız ve çabuk iyileşemiyorsanız

Günde iki çay kaşığı saf balık yağı içmeye devam etmekle grip sorunundan kurtulursunuz. Daha pek çok faydasını görürsünüz.

Fakat eczanelerde satılan her balık yağı aynı etkiye sahip değildir. Benim tavsiye ettiğim yüzde yüz saf olanıdır. Saf, katıksız olan ve tiksindirici aroması hissedilmesin diye kiraz veya başka bir şeyin aroması katılmış olan balık yağı en etkilisidir. Hem bundan içince en küçük bir balık kokusu veya tadı hissetmiyorsunuz. Rahatlıkla alabilirsiniz. Deriye, saçlara, tırnaklara, kemiklere büyük yararı var. Mayasıl gibi cilt sorunlarına faydası çok. Dokuların yenilenmesini, en sağlıklı hale gelmesini sağlıyor. Basur probleminden arpacık iltihaplarına kadar iltihaplı yaraları çabucak iyileştirir. Böylesi bir nimetten hiç kimse mahrum kalmamalı.

Grip ve nezle vakalarında kuru soğanın da hayret verici etkisi vardır. Grip oldunuz veya olacağınızın ilk belirtilerini gördünüz. Gece yatmadan önce küçük bir baş kuru soğan yeyin. Belki sizi balık yağı gibi gripten tamamıyla kurtaramayabilir ama kötü etkilerini büyük ölçüde azaltır. Tavsiye ederim. Ben denedim. Birçok kişi denemiştir. Faydası tecrübelerle sabittir. Soğan yemek sayesinde grip olunca yatağa düşmezsiniz. Ayakta birkaç günde hafif semptomlarla atlatırsınız.

Balık yağı nasıl kullanılmalı?

Bu doğal bir gıdadır ama çok kuvvetlidir. Onun için, ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışmak zorundasınız. İlaç kullanmıyorsanız: Eğer bünyeniz çok zayıf düşmüşse balık yağına ilk başladığınız birkaç gün sabah bir tatlı kaşığı, akşam bir tatlı kaşığı balık yağını portakal veya C vitaminince zengin gıdalarla birlikte almalısınız. İlk birkaç günden sonra birer tatlı kaşığı olarak değil, birer çay kaşığı olarak yine C vitamini zengini doğal besinler eşliğinde devam etmelisiniz. Hayat boyu bırakmamanız iyi olur. Özellikle de en azından sonbahar ayları boyunca her yıl devam etmede yarar var.

Balık yağı şişmanlatır mı?

Hayır, tam tersine vücutta depolanmış yağların çözülmesinde yardımı olur. Hatta kendinizi daha güçlü hisseder ve daha fazla aktif, daha fazla hareketli olursunuz. Böylece bünyeniz daha fazla kalori yakacak, sonuçta şişmanlamak şöyle dursun kilo vereceksiniz.

Yazar: Erdal Yüksel

Kategori: Yaşam

Etiketler: |

'Gripten korunmanın en kolay yolu balık yağı içmek' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Murat, İzmit dedi ki:

    Ben gratisten aldığım tablet formu olanlarından kullanıyorum. Bir sağlık çalışanının paylaşımından okumuştum bu tip besin katkıları aralıklı kullanılmalı. Mesela 1 hafta alınır bir hafta alınmaz gibi. Doğru mudur? Sürekli alınabilir mi?
    ***
    Bir hafta ara verme ile tüm yıl kesintisiz kullanılması bence doğru değil, gerekli değil. Benim tavsiyem 100ml veya 150ml saf, katıksız, sıvı balık yağını sonbahar serinleri başlarken almalı ve bitene kadar günde 1 yemek kaşığı kadar içmeliyiz (C vitaminli meyve veya sebzelerin eşliğinde). Sadece bu kadar. Bünyesi zayıf olanlar bir de şubat sonunda başlayarak aynen tekrarlayabilir. Eğer mevsim meyvelerini ve sebzelerini daima takip ederek sürekli yersek etkisi bütün yıl için sürekli olacaktır. Ama o sebze ve meyveleri yemezseniz zaten balık yağını isterseniz günde üç öğün her gün, bütün yıl kesintisiz devam edin etkisi olmayacaktır. Balık yağı tamamen doğaldır. Bünyemiz içerdiği gerekli maddeleri sebze ve meyvelerden aldığımız vitamin ve minerallerin de katkısıyla birkaç aylığına depolayıp gerektiği gibi değerlendirecektir. Bütün yıl kesintisiz veya bütün yıl bir hafta aralıklı nöbetleşe almak gerekmez. Yaz aylarında bol bol güneşlenmeyi de unutmayalım.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.

Lütfen sorunuzu konu ile ilgili sayfaya yazmaya gayret edin.

Sorunuzu/Yorumunuzu yazın:

Sorunuz cevabımla birlikte 1 veya birkaç saat içinde burada görünür olacaktır. Lütfen ara sıra kontrol edin.